A jednak! HPE Aruba liderem rynku technologii sieciowych.

W minionych latach byliśmy kojarzeni głównie z rozwiązaniami Cisco Systems. Po wprowadzeniu do oferty HPE rozwiązań Aruba Networks, Cisco nie jest już samotnym liderem na rynku rozwiązań sieciowych klasy enterprise. W raporcie Gartnera z września 2015 HPE znacznie przewyższa Cisco w wymiarze kompleksowości oferty (Completness of vision). O wątpliwościach dotyczących zakupu Aruba Networks przez HP pisałem w marcu 2015, jednak mimo zagrożeń HPE potrafiło sprawnie przeprowadzić połączenie obu firm.

Jeśli możemy zaproponować naszym Klientom dobre rozwiązania w znacznie lepszej cenie to dlaczego tego nie zrobić?!

Gartner_networking_09_2015

Źródło: Magic Quadrant for the Wired and Wireless LAN Access Infrastructure, 1 września 2015

W chwili obecnej oferta HPE Aruba Networking zawiera:

  • Przełączniki – urządzenia modularne oraz ze stałą liczbą portów adresowane dla centrów danych, sieci kampusowych, oddziałów przedsiębiorstw oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw,
  • Routery – urządzenia modularne, wyposażone w stałą liczbę portów oraz urządzenia wirtualne i bezprzewodowe dla zastosowań w oddziałach.
  • Punkty dostępowe i kontrolery – oferta obejmują pełną gamę urządzeń Aruba.

UpGreat od kilkunastu lat specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań sieciowych. Zbudowaliśmy duże sieci rozległe (WAN) umożliwiające komunikację ponad dwóch tysięcy lokalizacji oraz odporne na awarie sieci lokalne (LAN) wspierające pracę setek użytkowników. W ostatnich latach nasi Klienci coraz częściej wybierają rozwiązania bezprzewodowe, które zapewniają wymaganą mobilność aplikacji biznesowych w takich zastosowaniach branżowych jak dystrybucja, służba zdrowia, organizacje publiczne, procesy biurowe. Nasze sieci integrują takie usługi jak transmisja danych, telefonia i wideo, przy jednoczesnym zastosowaniu odpowiednich mechanizmów bezpieczeństwa.