Warsztaty – bezpieczeństwo systemów informatycznych

Szanowni Państwo,

Zagadnienia związane z bezpieczeństwem systemów IT znajdują się w obszarze zainteresowania nie tylko instytucji takich jak banki, firmy energetyczne i administracja rządowa. Problem na co dzień dotyka wszystkich firm niezależnie od wielkości, w tym również wielu naszych Klientów. Według raportu pod nazwą „Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji czyli 4 kroki do bezpieczniejszej firmy” opublikowanego niedawno przez PwC Polska aż 96% firm w ostatnim roku doświadczyło ponad 50 incydentów bezpieczeństwa. Z uwagi na rosnącą integrację systemów produkcyjnych z systemami IT zagrożenia dotyczą również ciągłości produkcji.

Według naszych doświadczeń wśród naszych Klientów najczęstszym (uświadomionym) przejawem działalności cyberprzestępców są efekty działania oprogramowania szyfrującego (ransomware) w celu uzyskania okupu. O spektakularnych kwotach okupów pisaliśmy w artykule na naszym blogu. W tym kontekście warto się zastanowić również nad atakami na systemy produkcyjne (OT) takie jak linie produkcyjne, automatyka przemysłowa, magazyny. W tym przypadku również można spodziewać się zainteresowania ze strony cyberprzestępców – mogą oni liczyć na spory okup za odstąpienie od ataku, skoro w niektórych znanych nam firmach koszty zatrzymania i ponownego uruchomienia produkcji liczy się w milionach złotych.

Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oraz aby uświadomić skalę zagrożeń postanowiliśmy zorganizować cykl 4 warsztatów, podczas których pokażemy w jaki sposób i jak łatwo można zagrozić naszym systemom IT oraz OT. Poniżej znajdziecie Państwo terminy oraz agendy poszczególnych spotkań. Spotkania odbędą się w siedzibie naszej firmy w Poznaniu przy ulicy Ostrobramskiej 22. Czas trwania każdego z warsztatów to 4 godziny, a udział w nich jest bezpłatny.

Prosimy aby na spotkaniach 1, 2 i 3 mieć przy sobie komputer z maszyną wirtualną z dystrybucją systemu KALI Linux, którego wersja instalacyjna jest do pobrania z użyciem niniejszego łącza.

Warsztat 1 – Wprowadzenie do testów penetracyjnych – 25 kwietnia 2017

Zagadnienia:
– rekonesans informacyjny,
– skanowanie i enumeracja,
– ataki siłowe i słownikowe na hasła,
– ataki na sieci WLAN.

Aby zarejestrować się na warsztat w dniu 25 kwietnia 2017 prosimy o użycie formularza rejestracyjnego.

Warsztat 2 – Testy penetracyjne i socjotechniki – 16 maja 2017

Zagadnienia:
– metasploit,
– social engineering toolkit,
– generowanie backdorów,
– serwery C&C.

Aby zarejestrować się na warsztat w dniu 16 maja 2017 prosimy o użycie formularza rejestracyjnego.

Warsztat 3 – Testy penetracyjne aplikacji webowych – 30 maja 2017

Zagadnienia:
– struktura aplikacji webowych (języki, frameworki, serwery www),
– wprowadzenie do SQL-a,
– skanowanie podatności,
– ataki sql-injection i CSS.

Aby zarejestrować się na warsztat w dniu 30 maja 2017 prosimy o użycie formularza rejestracyjnego.

Warsztat 4 – Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych (4 maja 2016 roku, Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej) – przeniesiony na 4 lipca 2017

Zagadnienia:
– jednolite zasady w całej Unii Europejskiej,
– nowe obowiązki Inspektora Ochrony Danych,
– analiza ryzyka – metodyki i przykłady,
– surowe kary.

Aby zarejestrować się na warsztat w dniu 20 czerwca 2017 prosimy o użycie formularza rejestracyjnego.

Serdecznie zapraszamy!