Relacja ze spotkania „Bezpieczne przechowywanie dużych ilości danych – jedno wydarzenie w dwóch odsłonach – prezentacja Netapp”

W dniu 15 października 2019 w Hotelu HP Park w Poznaniu, UpGreat wspólnie z Arrow Polska – dystrybutorem rozwiązań Netapp zorganizowały pierwsze z dwóch spotkań poświęconych technologiom pamięci masowych firmy Netapp. Drugie ze spotkań czyli nieodpłatne, 1 dniowe szkolenie z zakresu konfiguracji i administrowania systemem ONTAP, zarządzającym macierzami FAS (hybrid Fabric-Attached Storage) oraz AFF (All Flash FAS) odbędzie się w dniu 14 listopada w Concordia Design w Poznaniu. Zachęcamy do rejestracji na szkolenie z użyciem formularza na naszej stronie internetowej. Prosimy o jak najszybszą rejestrację, ponieważ dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (25).

Netapp_15.10.2019_1
Netapp_15.10.2019_2
Netapp_15.10.2019_3

W czasie spotkania Łukasz Grzesiak z Arrow Polska zaprezentował portfolio produktów pamięci masowych oraz omówił podstawowe pojęcia związane z technologiami pamięci masowych, a także pokazał różnice w podejściu do zagadnień technicznych pomiędzy Netapp i innymi firmami.

Gartner_primary_storage_magic_quadrant

Ze skróconym tekstem raportu opublikowanego we wrześniu 2019 dotyczącego pamięci masowych można zapoznać się na stronie firmy Gartner.

W drugiej części spotkania Eugeniusz Wower z UpGreat przeprowadził pokaz na żywo środowiska składającego się z dwóch macierzy Netapp. Zakres pokazu był następujący:

 1. Opis prezentowanego środowiska – laboratorium i fizyczny sprzęt (demo, dyski, porty, kontrolery).
 2. Snapcenter i integracja z vCenter.
 3. Omówienie i definiowanie polityk backupu.
 4. Przegląd historii backupów dla zdefiniowanego zadania backupu.
 5. Definiowanie polityki i zadania backupu (1 lub 2 lokalizacje).
 6. Backup maszyny wirtualnej (replikacja backupu).
 7. Restore maszyny wirtualnej (z określonej lokalizacji).
 8. Restore pojedyńczych plików/folderów (z określonej lokalizacji).
 9. Replikacja volumenów:
  – definiowanie ustawień replikacji (protection policies),
  – replikacja,
  – pokaz efektów replikacji.

Z przyjemnością odnotowujemy fakt, że frekwencja w HP Park była rekordowa i wszyscy obecni wytrzymali z nami do końca 🙂 Rozumiemy, że myślą Państwo o wdrożeniach i przypominamy, że dysponujemy pulą sprzętu demonstracyjnego. Na Państwa żądanie pomożemy w przygotowaniu wdrożenia środowiska testowego.

Poniżej zamieszczamy łącza do prezentacji i materiałów związanych z tematem spotkania:

Bardzo dziękujemy za obecność i zapraszamy do kontaktu. Chętnie z Państwem porozmawiamy o wdrożeniach.