Akcent na bezpieczeństwo – AirTight Networks

Jak pisaliśmy na naszym blogu (W pogoni za EPS. Czy opłaca się być innowacyjnym?) sieci bezprzewodowe i urządzenia mobilne to rozwiązania bardzo interesujące dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Szacuje się, że do roku 2019 sprzedaż urządzeń bezprzewodowych wzrośnie o 40% w stosunku do chwili obecnej.

Jakie wyzwania niesie ze sobą powszechność rozwiązań bezprzewodowych? Obok wydajności i stabilności działania jest to z pewnością bezpieczeństwo. Z tego powodu nasza firma włączyła do swojej oferty technologie i produkty firmy AirTight Networks. Powstaje oczywiście pytanie co wyróżnia AirTight Networks wśród innych producentów. Powody naszego wyboru są dwa: są to produkty projektowane z myślą o najwyższym poziomie bezpieczeństwa oraz unikalność AirTight polegająca na możliwości współpracy z już istniejącymi sieciami innych producentów.

 Podstawowe cechy rozwiązań AirTight Networks to:

  • bezpieczeństwo – unikalny opatentowany protokół WIPS zapewniający między innymi ochronę przed atakami typu Client Mis-association, Ad hoc Networks, Rogue AP (WIPS rozpozna różnicę między “Rogue” AP i zewnętrznym np. sąsiada), Mis-configured AP, MAC-Spoofing, nieautoryzowany dostęp, Honeypot / Evil Twin Attack, Denial of Service (DoS) Attack, Man in the Middle Attack.
  • monitorowanie sieci bezprzewodowych – dodatkowe zabezpieczenie istniejących sieci bezprzewodowych dzięki funkcjonalnościom WIPS (1 AP AirTight na 4 istniejące).
  • otwartość – możliwość współpracy sieci z kontrolerami on-premise firmy AirTight (sprzętowy i wirtualny) jak również z kontrolerami innych firm takich jak Cisco, Aruba, Motorola.
  • praca w chmurze – możliwość wykorzystania kontrolera sieci bezprzewodowej dostępnego w chmurze – funkcjonalność szczególnie przydatna dla rozproszonych sieci detalicznych (sklepy, restauracje, apteki i inne).
  • praca w różnych warunkach zewnętrznych – AirTight oferuje wewnętrzne i zewnętrzne punkty dostępowe w bardzo atrakcyjnych cenach.
  • analiza danych – oprogramowanie do zarządzania AirTight zapewnia możliwość analizy incydentów związanych z bezpieczeństwem oraz ruchem Klientów. Integracja mediami społecznościowymi pozwala na elastyczną obsługę Klientów poprzez analizę ich preferencji i zwyczajów (Social Engagement).
  • zgodność ze standardami – oprócz zgodności z wymaganymi regulacjami dotyczącymi sieci bezprzewodowych systemy AirTight Networks umożliwiają wykonanie okresowych audytów oraz raportów zgodności z regulacjami dotyczącymi płatności elektronicznych PCI DSS 3.1 (Payment Card Industry Data Security Standard).

Firma UpGreat Systemy Komputerowe Sp. z o.o. posiada status Autoryzowanego Partnera AirTight Networks w Polsce i zapewnia wyłączną obsługę Klientów na terenie Polski zachodniej (województwa wielkopolskie, zachodniopomorskie, lubuskie, pomorskie, opolskie i dolnośląskie).

Aby zapoznać się bliżej z portfolio produktów AirTight zapraszamy do zapoznania się ulotką. Prosimy również o kontakt z nami aby zorganizować prezentację rozwiązań, wdrożenie demonstracyjne wraz z pokazem funkcjonalności związanych z bezpieczeństwem i analizą danych oraz ewentualnie aby zorganizować site-survey. Zapraszamy również do zwiedzenia witryny internetowej firmy AirTight Networks.

AirTight Networks to amerykańska firma z siedzibą główną w Mountain View w Kalifornii, specjalizująca się wyłącznie w produkcji i wdrażaniu rozwiązań z zakresu budowy bezpiecznych sieci bezprzewodowych. Dzięki użyciu autorskiego protokołu WIPS sieci oparte o to właśnie rozwiązanie charakteryzują się najwyższym dostępnym na rynku poziomem bezpieczeństwa, o czy świadczą wdrożenia w sektorach militarnym i bankowym. Bezpieczne sieci bezprzewodowe oparte o architekturę Airtight Networks stosowane są na świecie w już przez przeszło tysiącu dużych firm z każdego sektora gospodarki.