UPGREAT ORGANIZATOREM KONFERENCJI „NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA IT W CZASACH NIEPEWNOŚCI – INNOWACYJNOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO, WYDAJNOŚĆ – SPOJRZENIE W PRZYSZŁOŚĆ Z HUAWEI” – POZNAŃ CONCORDIA DESIGN – 22 MAJA 2025
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ
ToggleCzy Huawei jest innowacyjną firmą? Czym się różni model rozwojowy Huawei od modelu rozwoju firm amerykańskich?
Aby wziąć udział w konferencji użyj FORMULARZA REJESTRACYJNEGO.
Wydarzenie odbędzie się w dniu 22 maja 2025 (czwartek) w Concordia Design w Poznaniu przy ulicy Zwierzynieckiej 3. Celem spotkania będzie przekazanie uczestnikom wiedzy o technologiach sieciowych i technologiach pamięci masowych (storage) od Huawei.
Firma Huawei jest właścicielem ponad 240 000 patentów z czego 65% jest aktywnych. Dla porównania Apple posiada ponad 116 000 patentów na całym świecie. Huawei w 2024 roku przeznaczyło prawie 21% swoich przychodów na badania i rozwój, w które zaangażowane było ponad 50% pracowników Huawei.
Dlaczego należy zapoznać się z ofertą urządzeń sieciowych Huawei?
Huawei oferuje zgodne z najnowszymi standardami szerokie portfolio urządzeń sieciowych, od routerów i firewalli (SD-WAN) poprzez przełączniki do sieci bezprzewodowych (Wi-Fi 6 i Wi-Fi 7). Rozwiązania do zarządzania siecią (Smart Network Management) czyli platformy takie jak iMaster NCE czy NetMaster umożliwiają automatyczne zarządzanie, optymalizację i predykcyjną analizę sieci. Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwala na automatyczne wykrywanie i naprawę problemów w sieci (nawet bez udziału administratora).
Bezpieczeństwo, skalowalność to łatwe dostosowanie urządzeń do budowy sieci od małych instalacji biurowych do dużych sieci korporacyjnych i centrów danych. Niskie koszty posiadania to z kolei nierzadko lepszy stosunek ceny do wydajności w porównaniu do tradycyjnych dostawców (Cisco, HPE, Juniper).
Czym wyróżniają się urządzenia pamięci masowych Huawei od rozwiązań firm konkurencyjnych?
Niezawodność six-nine (99,9999% dostępności), predykcyjne modelowanie obciążenia w celu optymalizacji wydajności, automatyczny tiering, scale-up i scale-out czyli możliwość rozbudowy zarówno pojemności, jak i wydajności bez przestojów oraz topowe wyniki wydajności (macierze Dorado regularnie zajmują wysokie miejsca w testach SPC-1) to znaki szczególne produktów Huawei. Jeśli dołożymy do tego funkcje ochrony przed ransomware, deduplikację w locie i natywne szyfrowanie danych otrzymamy niezawodną i bezpieczną platformę do przetwarzania danych w przedsiębiorstwie. Niskie koszty posiadania to dodatkowy atut przemawiający za wyborem produktów OceanStore Dorado i OceanStore Protect.
Dlaczego warto być na naszym spotkaniu?
Na pewno warto, ponieważ prezentacje prowadzone będą przez doświadczonych specjalistów z firmy Huawei Enterprise Polska:
- Konrad Tutak, Data Center Solution Sales Leader
Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Z branżą IT związany ponad 10 lat. W Huawei pracuje od 2018 w dziale Enterprise. Wspiera partnerów jak również Klientów w doborze odpowiednich rozwiązań do infrastruktury IT w zakresie wydajnego przechowywania danych, systemów wysokiej dostępności oraz backupu. Wcześniej pracował jako Product Manager dla Dystrybutorów VAD z „wartością dodaną”, odpowiadając za rozwiązania Storage, DC, Load Balancing. Chętnie dzieli się wiedzą, cechuje go praktyczne podejście i otwartość na potrzeby Klientów.
- Arkadiusz Giedrojć, CTO Huawei EBG Nordics & CEE Region
Ma ponad 20 lat doświadczenia na rynku IT. Przed dołączeniem do Huawei budował swoją karierę w Arista Networks (odpowiedzialny za region CEE) i Hewlett Packard, gdzie zajmował stanowiska inżynieryjne, konsultingowe i kierownicze – na szczeblu krajowym i regionalnym. Jest również współautorem patentu „Data Center Service Oriented Networking”. Jego doświadczenie jest poparte wykształceniem na Politechnice Gdańskiej, Kellogg School of Business i London Business School.
Jakie są polskie referencje Huawei?
Rozwiązania sieciowe i pamięci masowe wdrożono w wielu organizacjach i przedsiębiorstwach w Polsce. Do najbardziej rozpoznawalnych należą:
- Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
- Ministerstwo Finansów RP
- NASK – Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa
- Poczta Polska
- Volkswagen Poznań
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych
- Media Expert
- Urząd Miasta Warszawa
- Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Jaka jest agenda spotkania?
Miejsce: Concordia Design Poznań
Data: 22 maja 2025 godzina 10:00
- Wpływ geopolityki na wybory technologiczne
- Znaczenie niezależności dostawców i odporności łańcucha dostaw
- Dlaczego warto inwestować w sprawdzone rozwiązania z silnym wsparciem lokalnym
- Referencje w Polsce i w Europie oraz certyfikaty CC i EUCC
Sales Leader, Huawei Enterprise)
- Macierze All-flash SAN i NAS – szerokie portfolio dostosowane do małych oraz dużych przedsiębiorstw
- W jaki sposób odtworzyć backup w kilka minut? Użyj najlepszych na rynku deduplikatorów OceanProtect
- Cyfrowy bunkier nie tylko dla zamożnych – architektura rozwiązania
11:00 11:15 – Przerwa na kawę i rozprostowanie kolan
12:00 12:45 – Rozwiązania sieciowe Huawei – stabilność, wydajność, bezpieczeństwo (Arkadiusz Giedrojć, Chief Technology Officer Norddics & CEE, Huawei Enterprise)
- Portfolio Huawei w zakresie przełączników, routerów i Wi-Fi 6/7
- Centralne zarządzanie z iMaster NCE
- Case studies i wdrożenia w Polsce
- Live-demo interfejsu iMaster NCE i NetMaster (DeepSeek R1)
12:45 13:00 – Podsumowanie spotkania i wręczenie upominków
13:00 14:00 – Lunch
Aby wziąć udział w konferencji użyj FORMULARZA REJESTRACYJNEGO.
Współzałożyciel i prezes zarządu UpGreat Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Firma od 30 lat wspiera duże i małe przedsiębiorstwa z terenu całej Polski w zakresie technologii informatycznych. Jego główne obszary zainteresowań to bezpieczeństwo IT, złożone rozwiązania sieciowe oraz systemy pracy grupowej. Po godzinach smakuje niuanse prozy Stanisława Lema.