RELACJA ZE „ŚNIADANIA TECHNOLOGICZNEGO Z CISCO” W CONCORDIA DESIGN W POZNANIU – 4 PAŹDZIERNIKA 2023

4 października 2023 roku w Poznaniu odbyło się wyjątkowe wydarzenie technologiczne, które przyciągnęło uwagę profesjonalistów z dziedziny IT oraz pasjonatów nowoczesnych rozwiązań sieciowych. „Śniadanie Technologiczne z Cisco” było wspólnym przedsięwzięciem firmy UpGreat, Cisco Polska oraz Ingram Micro. Celem tego spotkania było omówienie kluczowych innowacji w dziedzinie sieci komputerowych i przedstawienie nowoczesnych technologii, –  Cisco SD-WAN (Software Defined WAN) oraz Cisco ACI (Application Centric Infrastructure).

Najważniejsze punkty wydarzenia to:

1. Przedstawienie firmy UpGreat

Rozpoczęcie spotkania stanowiło krótką prezentację firmy UpGreat Systemy Komputerowe, znanej ze specjalizacji w rozwiązaniach sieciowych i wieloletniego partnera Cisco Systems. Uczestnicy mieli okazję poznać historię firmy i jej ofertę oraz Klientów.

Prezentacja o UpGreat jest do pobrania tutaj.

2. Cisco SD-WAN: Rewolucja w Sieciach Korporacyjnych

W ramach pierwszej sesji, Rafał Telbusiewicz z Cisco, architekt rozwiązań SD-WAN przedstawił kluczowe koncepcje związane z Cisco SD-WAN. Omówiono znaczenie tej technologii w kontekście cyfryzacji firm oraz konieczności elastycznej rekonfiguracji sieci. Mechanizmy SD-WAN, pozwalające na optymalizację wykorzystania połączeń internetowych, zostały omówione w szczegółach. Uczestnicy mieli również okazję obejrzeć krótki pokaz konfiguracji SD-WAN na żywo.

Prezentacja o Cisco SD-WAN jest do pobrania tutaj.

3. Cisco Enterprise Networking – przegląd produktów

Brawurowe wystąpienie Oli Sosnowskiej, ekspertki w zakresie rozwiązań sieciowych z Cisco, odświeżyło wiedzę o portfolio produktów sieciowych oraz uzupełniło ją o nowe produkty, których jest sporo, i które zmieniają układ sił na rynku rozwiązań oferowanych przez najważniejszych producentów. Było o nowych standardach sieciowych (WiFi 6E i Cisco mGig – Cisco Multigigabit Technology), oraz o planach rozwoju oferty Cisco. Prezentacja zawierająca sporo wiedzy technicznej zaciekawiła każdego z obecnych.

Prezentacja o Cisco Enterprise Networking jest do pobrania tutaj.

4. Cisco ACI: Nowoczesne Rozwiązania w Centrach Danych

W trzeciej sesji Grzegorz Gondek z Cisco skupił się na rozwoju potrzeb współczesnych datacenter i na tym jak Cisco ACI (Application Centric Infrastructure) odpowiada na te potrzeby oraz znaczeniu ACI (spine & leaf) w zarządzaniu siecią w centrach danych. Uczestnicy dowiedzieli się, jak ta technologia może usprawnić wdrożenia aplikacji, wspierać korzystanie z usług chmurowych oraz zapewniać niezawodne bezpieczeństwo sieciowe. Prezentacja zawierała studia przypadku i praktyczne przykłady zastosowań Cisco ACI.

Prezentacja o Cisco ACI jest do pobrania tutaj.

5. Sesja pytań i odpowiedzi

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań ekspertom z firmy Cisco oraz UpGreat. Sesja ta była doskonałą okazją do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości oraz pogłębienia wiedzy na temat omawianych technologii.

„Śniadanie Technologiczne z Cisco” w Poznaniu stanowiło doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy na temat najnowszych trendów i rozwiązań w dziedzinie sieci komputerowych. Uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się, jakie korzyści mogą wyniknąć z wdrożenia technologii Cisco i jakie innowacje można wprowadzić do swojej firmy. To wydarzenie z pewnością przyczyniło się do zwiększenia świadomości w zakresie nowoczesnych rozwiązań sieciowych oraz umożliwiło wymianę doświadczeń i networking między profesjonalistami z branży IT.

Zapraszamy do kontaktu z nami – Cisco SD-WAN  i Cisco ACI już tu są! Czas na zmiany.