Zakończenie wsparcia firmy Microsoft dla systemu Windows 7

W dniu 14 stycznia 2020 okres wsparcia dla systemu Windows 7 dobiegł końca.
Zdajemy sobie sprawę, że zmiany konfiguracji systemów produkcyjnych mogą być trudne i dlatego proponujemy naszą pomoc podczas tego procesu: omówimy z Państwem możliwe rozwiązania, doradzimy, co zrobić dalej i odpowiemy na pytania dotyczące cyklu życia produktów Microsoft.

Co oznacza zakończenie wsparcia?

Począwszy od 14 stycznia 2020 r. Twój komputer z systemem Windows 7 będzie nadal działał, ale firma Microsoft nie będzie już świadczyć następujących usług:

 • pomocy technicznej dotyczącej jakichkolwiek problemów,
 • aktualizacji oprogramowania,
 • aktualizacji zabezpieczeń i poprawek.

Możesz nadal korzystać z komputera z systemem Windows 7 bez stałego instalowania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, jednak zwiększy to ryzyko infekcji wirusami i złośliwym oprogramowaniem. W przyszłości najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa będzie zmiana systemu na Windows 10. Natomiast Windows 10 najlepiej sprawdzi się na nowym komputerze. Chociaż system Windows 10 można zainstalować na starszym urządzeniu, nie jest to zalecane.

Co mogę teraz zrobić?

Aby mieć aktualne wsparcie (to aby między innymi uniknąć wykorzystania podatności systemu operacyjnego, uniknąć zaszyfrowania i kradzieży danych danych) należy:

 1. Wykonać audyt konfiguracji posiadanych komputerów – otrzymacie Państwo od nas raport na temat obecnej konfiguracji sprzętowej, wersji systemów Windows oraz  zaleceń dotyczących zmian.
 2. Uaktualnić systemy operacyjne do Windows 10 (odpłatnie) lub zakupić nowy komputer z systemem Windows 10.
 3. W przypadku gdy nie zdecydowali się Państwo na zakup nowych komputerów zalecamy modernizację posiadanego sprzętu np. poprzez zwiększenie rozmiaru pamięci operacyjnej i instalację szybkiego dysku SSD.

 W celu ustalenia dogodnego rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy zapraszamy do kontaktu z użyciem formularza jak również do bezpośredniej komunikacji z nami:

 • Recepcja:
  T: +48 61 664 16 20
  @: biuro@upgreat.com.pl
 • Biuro Obsługi Klienta:
  T: +48 61 664 16 28
  T: +48 61 664 16 33
  T: +48 605 586 507
  T: +48 667 752 750
  @: oferty@upgreat.com.pl